Kaupunkikeskustojen olohuoneita

Agoresta

Agore Kiinteistöt on vuonna 2017 perustettu täysin pohjoismaisomisteinen kiinteistösijoitusyhtiö. Agore investoi Suomen suurimpiin kasvukaupunkeihin erityisesti pääkaupunkiseudun ulkopuolelle ja pyrkii tarjoamaan kohteissaan kaupunkien parhaat ydinkeskustojen kauppapaikat ja toimistotilat. Tällä hetkellä Agoren portfolio sisältää kiinteistöjä Suomessa kokonaisarvoltaan noin 220 miljoonaa euroa, ja yhtiö etsii aktiivisesti uusia kohteita salkun kasvattamiseksi jopa yli 400 miljoonan euron kokoon. Keskitymme laatuun, kestävyyteen ja paikallisyhteistyöhön, jotta kaupungit pysyvät vilkkaina.

 

Agoren toimintaperiaatteet

Agore on paikallisesti aktiivinen toimija, joka hoitaa ja pyrkii parantamaan suomalaisten kasvavien kaupunkien sydämiä: kaupungit tarvitsevat houkuttelevia kohtaamispaikkoja asukkailleen. Pyrimme tarjoamaan kaupunkiolohuoneita sekä mukavaa työympäristöä modernien, tarkoituksenmukaisten ja toimivien vähittäiskaupan ja toimistotilojen kautta, jotka täyttävät korkealaatuiset ja kestävät Agore-standardit. Jokainen kiinteistömme on ainutlaatuinen. Kuuntelemme vuokralaisia kehittääksemme pitkäaikaisia kumppanuuksia, joita hallinnoidaan paikallisen asiantuntemuksen ja läsnäolon kautta.

 

Yhtiön omistajat

Agoren toiminnan taustalla ovat vakaat omistajat - Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Elo, Ruotsin kansallinen eläkesäätiö Första AP-fonden ja Trevian Asset Management Oy. Yhtiön toimintaa hallinnoi Trevian Asset Management, jolla on Helsingin pääkonttorin lisäksi useita toimipisteitä eri puolilla maata, mikä mahdollistaa paikallisen ja ennakoivan kiinteistönhallinnan.

 

Yhteystiedot

Vuokralaskutusasioissa olethan ystävällisesti yhteydessä yhteistyökumppaniimme Colliers Internationaliin:

Colliers International
Puh.  + 358 20 130 219
laskutus@colliers.fi

Maria Söderman

Business Director
Management of Agore

Tel +358 50 549 7490 maria.soderman@trevian.fi

Location: Helsinki

Sami Juutinen

Secretary of the Board
Acquisitions and divestments

+358 40 484 7487 sami.juutinen@trevian.fi

Location: Helsinki

Erkka Enomaa

Asset Manager
Agore Shopping Center Management, Lanterna, Chydenia

+358 50 514 8102 erkka.enomaa@trevian.fi

Location: Helsinki

Helena Kangas

Leasing Manager
Leasing Coordination

+358 400 717 698 helena.kangas@trevian.fi

Location: Helsinki

Jussi Mattila

Asset Manager
Oulu Kirkkokatu, Oulu Kallisenperä

+358 50 307 5245 jussi.mattila@trevian.fi

Location: Oulu

Merikukka Salmi

Shopping Center Manager
Tullintori, Marketing coordination

+358 40 181 2112 merikukka.salmi@trevian.fi

Location: Tampere

Olli-Pekka Randelin

Asset Manager
Kouvola Manski

+358 44 022 5372 olli-pekka.randelin@trevian.fi

Location: Mikkeli

Joonas Hallman

Asset Manager
Aapeli, Kolmikulma, Joensuu Torikatu

+358 400 533 586 joonas.hallman@trevian.fi

Location: Kuopio

Juha Jaakola

Technical Manager
Technical coordination, Northern Finland

+358 40 193 1073 juha.jaakola@trevian.fi

Location: Oulu

Hannu Tamminen

Technical Manager
Technical coordination, Southern Finland

+358 44 230 6085 hannu.tamminen@trevian.fi

Location: Helsinki

Jaana Stranius

Real Estate Administrative Assistant
Administration

+358 50 420 1156 jaana.stranius@trevian.fi

Location: Helsinki

Elina Jäppinen

Investment Manager
Acquisitions

+358 400 634 571 elina.jappinen@trevian.fi

Location: Helsinki